Fudbaleri Lensa savladali su ekipu Sent Etjena sa 2:0, a Nica Nanta sa 2:1 u 6. kolu francuske Lige 1.

Lens je poveo golom Gaela Kakute iz penala u 15. minutu, zbog kog je Timoti Kolodžiejčak dobio crveni karton. Pet minuta kasnije poništen je gol Fakundu Medini zbog ofsajda. U 64. minutu Vahbi Kazri dobija crveni karton i tako Sent Etjen ostaje sa dva igrača manje, što Florijan Sotoka koristi i u 81. minutu postavlja konačnih 2:1. Lens sada ima 14 bodova i u narednom kolu gostuje Lilu, dok Sent Etjen ima deset bodova i dočekaće Nicu

Upravo je Nica trijumfovala protiv Nanta sa  2:1. Već u trećem minutu Andrej Giroto iz gostujućeg tima dobija crveni karton, a prvi gol za domaćina postiže Dante u 27. minutu. U sudijskoj nadoknadi Imran Louza sa bijele tačke donosi izjednačenje svojoj ekipi.  Gol odluke postiže Kepren Tiram u 62. minutu za treću pobjedu Nice u sezoni. Oni sada imaju deset bodova, a Nant ostaje na pet i dočekuje Brest naredno kolo.