Levante otkinuo bod Jorgandžijama, kiks Atletiko Madrida obradovao Barselonu i madridski Real

U zaostalom susretu drugog kola Primere, Levante i Atletiko Madrid odigrali su bez pobjednika (1:1), a to je zasigurno nešto što su čekali katalonski tim i “Kraljevski klub” kako bi se zadržali u borbi za trofej najvišeg ranga španskog fudbala.

Prvi su mrežu na ovom susretu zatresli fudbaleri domaćeg sastava. Igrao se 17. minut kada je makedonski reprezentativac Enes Bardi savladao Jana Oblaka, što je izazvalo erupciju oduševljenja fudbalera Levantea. Već poslije nekoliko minuta fantastičnu priliku da izjednači rezultat propustio je Luis Suarez čiji udarac je prošao tik iznad prečke domaćeg tima.

Nije se Levante povukao kao što to obično biva u susretima gdje autsajder povede protiv izrazitog favorita, pa je propuštena ogromna šansa za dvostruko vođstvo. Marti Rožer šutirao je sa ruba šesnaesterca, ali bio je neprecizan dovoljno toliko da slovenački golman ne mora vaditi loptu iz mreže po drugi put na ovom susretu.

Izjednačenje i ispostaviće se na kraju konačan susret ovog meča postavio je Markos Ljorente poslije sjajne asistencije Kokea, kada se igrao 39. minut utakmice. Djelovalo je da Atletiko Madrid ima snage za preokret, jer po onome što su prikazivali na terenu uz evidentnu inicijativu i kontrolu lopte jasno je da su bili bolji protivnik. Ipak, hrabri Levante izdržao je cijelo drugo poluvrijeme i uspio osvojiti itekako bitan bod.

“Jorgandžije” su i dalje lideri na tabeli najvišeg ranga španskog fudbala sa 55 osvojenih bodova, a njihov kiks zadržao je nadu Real Madridu i Barseloni da se mogu priključiti u šampionskoj trci.

U narednom kolu snage će još jednom odmjeriti upravo ova dva rivala, samo što je će priloška odredba za mjesto odigravanja susreta biti Atletikov “Vanda Metropolitano”.