Liga 1: Fantastičan preokret Nice protiv Liona, Lens ubjedljiv protiv Meca

U okviru 11. kola Lige 1, Nica je na svom terenu pobijedila Lion sa 3:2, a Lens je takođe kao domaćin rezultatom 4:1 nadjačao Mec.

Lider na tabeli francuskog šampionata je Pari Sen Žermen, koji se večeras od 20:45h sastaje sa Olimpik Marseljom.

Duel između Nice i Liona je bio izuzetno zanimljiv. Gosti su na veliki odmor otišli sa prednošću od 1:0, pošto je Karl Toko Ekambi bio precizan u 35. minutu. Kada je Husem Auar u 68. povećao na 2:0, činilo se da će “Lavovi” stići do lagane pobjede.

Ipak, domaćini nisu razmišljali na taj način i viđen je veliki preokret u finišu. U 81. minutu, Jusef Atal je smanjio na 2:1, na 2:2 je u 89. poravnao Endi Delor, a konačan ishod, 3:2, postavio je Evan Gesan u prvom minutu sudijske nadoknade.

Lens je na svom terenu stigao do pobjede koja ga je zadržala u samom vrhu, na drugoj poziciji na tabeli.

Domaćini su poveli u 14. minutu preko Veslija Saida, a Mec je izjednačio u 33. minutu, kada je pogodio Nikolas De Previl. Said je četiri minuta kasnije vratio vođstvo Lensu i na veliki odmor se otišlo sa 2:1.

Pape Sar je u 65. minutu dao gol za goste, međutim učinio je to nakon igranja rukom, tako da nije došlo do promjene. U 83. minutu, Ignasijus Ganago je povećao na 3:1, a konačan rezultat, 4:1, u 90. je postavio Premislav Frankovski.