REUTERS/Eric Gaillard

Završene su sve utakmice 37. kola francuske Lige 1, a pobjede su ostvarili Bordo, Nant, Lorijen, Marselj i Strazbur, dok su Monpelje i Brest odigrali neriješeno 0:0.

Bordo je na svom terenu savladao ekipu Lensa prilično uvjerljivo sa 3:0. Strijelac sa bijele tačke u prvom poluvremenu bio je Ui-Žo Huang.

Imali su i gosti svoje prilike, međutim nerješiva enigma bio je golman Bordoa Benoa Kostil koji je bio raspoložen na današnjoj utakmici. U finišu utakmice u 89. minuti Jusuf Sabali poslao je prekrasan šut u desnu stranu gola i tako otklonio pitanje pobjednika na ovom meču. Konačan rezultat postavio je Mehdi Cerkan u sudijskoj nadoknadi 3:0.

Ovom pobjedom Bordo je pred posljednje kolo van zone ispadanja, dok su gosti još uvijek na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije. Sljedeću utakmicu Bordo igra protiv Rema, dok Lens dočekuje Monako.

Fudbaleri Nanta deklasirali su prežaljeni Dižon rezultatom 4:0. Sve je počelo već nakon šest minuta igre kada je Mozes Simon centrirao, a najviši u skoku bio je Kalifa Kulibali koji je loptu glavom poslao u mrežu domaćina. U 32. minuti Randal Kolo se dobro snašao nakon odbijanca i povisio na 2:0.

Završnica ovog meča je bila burna. Viđena su još dva gola gostiju u sudijskoj nadoknadi, a strijelci su bili Ludovik Blas i Kolo.

Ovom pobjedom Nant se nalazi na mjestu koje vodi u doigravanje za opstanak u Ligi 1, dok je Dižon odavno prežaljen i od naredne sezone ćemo ga gledati u drugoj ligi Francuske.

Lorijen je na domaćem terenu pobijedio ekipu Meca sa 2:1. Domaći su poveli golom sa bijele tačke Joana Vise u 31. minuti. U drugom poluvremenu gosti su poravnali preko Bubakar Traorea, da bi konačan rezultat ovog duela postavio Žerom Hergo dva minuta kasnije.

Lorijen je tako pobjedom izašao iz zone ispadanja, a naredni meč igraće u gostima protiv Strazbura, dok Mec dočekuje ekipu Marselja.

Marselj je u možda i najzanimljivijem meču ovog kola savladao sa 3:2 ekipu Anžea. Het trik bio je Arkadijuš Milik koji je pogađao u devetoj i 48. minuti iz igre, a pobjednički gol postigao je sa bijele tačke u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Za goste strijelci su bili Matijas Pereira i Romejn Tomas.

Ovom pobjedom Marselj se nalazi na mjestu koje vodi u grupnu fazu Lige Evrope i narednu utakmicu igraće protiv Meca u gostima, dok je ekipa Anžea pred posljednje kolo u mirnoj luci i dočekaće prvoplasiranu ekipu Lila kojoj je neophodna pobjeda u borbi za titulu Francuske.

Strazbur je savladao u gostima ekipu Nice rezultatom 2:0. Oba gola za goste postigao je Ludovik Ajorke u drugoj i 66. minuti ovog meča. Ovom pobjedom Strazbur će ekipu Lorijena dočekati u posljednjem kolu van mjesta koje vodi u doigravanje za opstanak u ligi, dok ekipa Nice ne može ni gore ni dole na tabeli.

Fudbaleri Monpeljea i Bresta odigrali su bez golova. Vrijedi napomenuti da su domaći od 39. minuta igrali sa igračem manje kada je crveni karton zbog opasnog starta dobio Floran Mole.

Narednu utakmicu Monpelje igra protiv Nanta u gostima, dok Brest dočekuje Pari Sen Žermen.