Fudbaleri Pari Sen Žermena doživjeli su danas iznenađujući poraz u gostima od ekipe Lorijena rezultatom 3:2. Poraz Parižana iskoristila je ekipa Lila koja je pobijedila Dižon 1:0 i zauzela lidersku poziciju na tabeli Lige 1.

Ekipa Lorijena povela je 1:0 u 36. minutu preko veznog igrača Lorana Abergela.

U nastavku gosti dolaze do izjednačenja, pa i do vođstva. Oba gola iz penala u 45. i 58. minutu postigao je Nejmar.

Veliki pad u igri PSŽ je doživio u finišu ove utakmice. Prvo je u Joan Visa u 80. minutu poravnao rezultat na 2:2. Junak Lorijena na ovom susretu je bio mladi Nigerijac Teremas Mofi sa pobjedničkim pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:2.

Fudbaleri Lila su pobjedom od 1:0 protiv Dižona iskoristili loš dan PSŽ i zauzeli prvo mjesto na tabeli Lige 1. Jedini pogodak je postigao Jusuf Jazići u 29. minutu susreta.

Haris Duljević
je danas ušao u 61. minutu susreta u porazu svog Nima od Anžea u gostima rezultatom 3:1. Pjerik Kapele, Lasana Kulibali Lois Dioni pogađali su za Anže, dok je jedini gol iz penala za Nim postigao Reno Ripar.

Fudbaleri Meca danas su slavili protiv Bresta u gostima rezultatom 4:2. Za pobjednički tim pogađali su Farid Bulaja, Pape Sar, Papa Ndija Jade Vagner iz penala. Utješne golove za domaćina postigli su Frenk Onora i Irvin Kardona.

Jedinim pogotkom Šarla Abija u 88. minutu, St. Etijen je minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Nicu u gostima.

Istim rezultatom Rems je pobijedio Strazbur u gostima. Jedini strijelac susreta bio je Derek Kutesa u 80. minutu meča.

Monako je večeras bio bolji u gostima od Nanta rezultatom 2:1. Giljermo Maripan u 45. minutu i Kevin Voland u 60. su bili strijelci za “Kneževe”, dok je utješni pogodak za Nant u 83. dao Reno Emond. Domaći su u ostali sa igračem manje u 73. minutu jer Nikolas Paois zaradio drugi žuti karton i morao je ranije u svlačionicu.