Danas je odigrano sedam utakmica 25. kola Lige 1. Pobjede su ostvarili Nant, Nim, Strazbur, i Sent Etjen, dok su bodove podijelili Monako i Lorien, odnosno Lil i Brest, te Bordo i Marselj.

U duelu Monaka i Loriena po dva gola su postigli Teremas Mofi i Visam ben Jeder. Najprije je Lorijen stigao u prednost pogotkom Mofija sa bijele tačke u sedmoj minuti, da bi u drugoj minuti drugog poluvremena na isti način izjednačio Ben Jeder.

Nakon sat vremena igre gosti su ponovo stigli do prednosti, a bod “Kneževima” Ben Jeder je spasio u drugoj minuti nadoknade.

Nant je na gostovanju protiv Anžea stigao do sva tri boda pobjedom 3:1. Gosti su već u sedmoj minuti imali prednost od 2:0, a golove su postigli Mozes Simon u trećoj i Imran Louza u sedmoj minuti sa bijele tačke. Na 2:1 nakon pola sata igre takođe iz penala je smanjio Tomas Mangani.

Konačnih 3:1 i pobjedu Anžeu donio je Kader Bamba četiri minute prije kraja.

Nim je takođe sa gostovanja otišao sa sva tri boda kraj svog imena. Oni su u Dižonu slavili protiv istoimene ekipe rezultatom 2:0. Reno Ripar je postigao prvi gol u 76. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Niklas Eliason u 87. minuti. Domaći su pred kraj ostali i sa igračem manje, pošto je isključen Frederik Samaritano.

Strazbur je nakon preokreta slavio protiv Meca rezultatom 2:1.

Domaći su prvi stigli u prednost u 17. minuti golom Tomasa Dilejna. Da na odmor odu izjednačenim rezultatom pobrinuo se Adrien Tomason u 33. minuti. Isti igrač donio je pobjedu Strazburu u 84. minuti utakmice.

Sent Etjen je sa dva gola u mreži Rena takođe kući otišao sa čitavim plijenom.

Pogotke za “Zelene” postigli su Denis Bouanga u 27-oj i Arnaud Nordin u 71. minuti.

Lil je na svom terenu kiksnuo i propustio da upiše nova tri boda protiv Bresta, jer su gosti sačuvali svoju mrežu i odnijeli bod.

Isti rezultat je bio i na meču između Bordoa i Marselja, ali vrijedi napomenuti da su gosti iz Marseja igrali sa dva igrača manje jer su u rasponu od četiri minute od 56. do 59-te crvene kartone dobili Leonardo Balerdi i Dario Benedeto.