Liga 1: Lion rutinski protiv Monaka, kiks Lila u Nici, Rems iznenadio Monpelje

U okviru osmog kola francuske Lige 1, danas je odigrano šest mečeva. Lion je na domaćem terenu bio ubjedljiv protiv Monaka sa 4:1, Lil je u Nici odigrao neriješenu utakmicu 1:1, dok je Rems razbio Monpelje sa 4:0.

Lion je večeras bio bolji od Monaka rezultatom 4:1. Domaći su poveli u 12. minutu preko Holanđanina Memfisa Depaja. U 34. minutu 2:0 za Lion, a strijelac je Karl Toko Ekambi. Husem Aurar je povisio prednost na 3:0 iz penala u 41, a samo tri minuta kasnije Ekambi postiže i svoje drugi pogodak. Jedini gol za Monako postigao je Visan Ben Jeder sa bijele tačke u 48. minutu. Lion je meč završio sa igračem manje pošto je 19-godišnji defanzivac Melvin Bard dobio crveni karton u 90. minutu.

Lil je u gostima odigrao neriješenu utakmicu sa Nicom 1:1. Prvo su poveli domaći golom Kaspera Dolberga u 50. minutu, da bi osam minuta kasnije drugoplasirani tim prvenstva izjednačio preko Buraka Jilmaza.

Dosta zanimljivo je bilo u Monpeljeu gdje su snage odmjerili domaća istoimena ekipa i Rems. Gosti su slavili sa 4:0, a domaći su utakmicu završili sa dva igrača manje. Pocrvenili su kapiten Hilton u sedmom i bivši fudbaler Crvene zvezde Damijen Le Talek u 42. minutu. U devetom minutu su poveli gosti preko Bdulaja Dije iz penala. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije donio svom timu prednost za 2:0. Mladi Natanijel Mbuku se upisao u listu strijelaca u 31. minutu. Mladi fudbaler Remsa Dija je het-trik kompletirao golom u drugom poluvremenu, u 56. minutu.

Ostali rezultati osmog kola francuske Lige 1:

• Bordo – Nim 2:0 (Džimi Brijan 79′ penal, Remi Uden 81′)
  • Brest – Strazbur 0:3 (Habib Dialo 28′, Keni Lala 40′ penal, Ludovik Ajorke 67′)
  • Mec – Sent Etjen 2:0 (Farid Bulaja 5′, Alfa Sisoko 78′ autogol)