Liga 1: Monako i PSŽ sigurni u ovom kolu

PSŽ i Rems zatvorili su 5. kolo francuske Lige 1. Mauro Ikardi je sa dva pogotka u mreži domaćina pomogao svom timu da dođe do 7. pozicije na tabeli u pobjedi od 2:0.

Od prvog zvižduka, znao je PSŽ da mora uzeti sva tri boda ako žele ostati konkurentni za vrh nacionalne lige. Već u 9. minuti Kilijan Mbape šalje precizan pas sa strane, a Mauro Ikardi dolazi na pravo mjesto i odličnim udarcem matira golmana, dok lopta ide u donji lijevi ugao gola domaćeg tima. 1:0 za goste bio je rezultat koji se zadržao do kraja prvog poluvremena.

U istom ritmu su igrači Tomasa Tuhela nastavili i drugi dio utakmice. Nejmar, Mbape i Ikardi su nastavili napadati, ali Rems se nije predavao tako lako. U 63. minuti opet se odlično Mbape probija i servira loptu kao na tacni za Ikardija koji takve prilike ne propušta i postiže drugi pogodak za goste iz Pariza. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat meča.

Monako je na svom terenu savladao Strazbur uz pomoć raspoloženog Visama Ben Jedera koji je postigao dva pogotka. Anže je takođe sa tri gola u mreži pobijedio Brest kojem je ovo bio drugi uzastopni poraz. Ren je prvi na tabeli sa 13 bodova poslije pet utakmica, a slijede ga Lil i Monpelje sa 11 odnosno 12 bodova.