Liga 1: Veliki preokret Sent Etjena protiv Klermona, Ren razbio Lion

Danas je odigrano sedam utakmica u okviru 13. kola francuske Lige 1 Sent Etjen je nakon preokreta savladao Klermon, dok je Ren bio ubjedljiv protiv Liona sa 4:0.

Fudbaleri Sent Etjena dočekali su ekipu Klermona i nakon prvih 45 minuta u kojima nije bilo golova niko nije mogao ni da pretpostavi da bi u drugom poluvremenu mogla da bude viđena prava ludnica na terenu.

Klermon je do vođstva stigao u 59. minutu preko Mohameda Bajoa, a na 2:0 povećao je Džejson Bertomije pet minuta kasnije i činilo se da će Klermon doći do bodova u ovom duelu.

Ipak, kada je u 78. minutu Arno Norden pokupio odbijenu loptu i poslao je u mrežu bilo je jasno da će uslijediti uzbudljiva završnica.

U prvom minutu sudijske nadoknade Žan-Filip Kraso je nadskočio protivničku odbranu i izjednačio rezultat, a dva minuta kasnije Saidu Sou je takođe sjajno reagovao glavom za veliki preokret ekipe Sent Etjena.

Sent Etjen će u narednom kolu gostovati kod ekipe Troa, dok će Klermon biti domaćin Nici.

Ren je bio prilično ubjedljiv u meču protiv Liona koji je na kraju bio do nogu potučen. Domaća ekipa je do prednosti stigla u 45. minutu golom Gaetana Labordea.

Ren je i u nastavku nastavio sa ofanzivnom igrom, a nakon samo šest minuta igre u strijelce se upisao i Hamari Traore.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 76. minutu kada je nakon asistencije Flavijena Tajta mrežu Liona pogodio Adrijen Trufe. Isti igrač je sedam minuta kasnije postigao još jedan pogodak, a ovoga puta u ulozi asistenta našao se Kamal Din Sulemana.

Poraz Liona ublažio je Lukas Paketa golom iz jedanaesterca u drugom minutu sudijske nadoknade.