Xinhua/Zheng Huansong

Danas su odigrane četiri utakmice osmog kola francuskog šampionata, a pobjede su upisale ekipe Pari Sen Žermena i Lila.

Iako nisu baš najbolje započeli sezonu fudbaleri Lila danas su odigrali jako dobru utakmicu i stigli do treće prvenstvene pobjede.

Prvu priliku francuski šampion je imao u šestom minutu kada je šutirao Žoze Fonte, ali je Mac Sels bio siguran in sačuvao mrežu.

Nakon što je u 22. minutu stopostotnu šansu propustio Kevin Gameiro, već u narednom napadu gostiju stigla je kazna, a pogodak za gostujući tim postigao je Džonatan David.

Isti igrač je na početku drugog poluvremena mogao do još jednog gola, ali Sels je bio dobro postavljen te spretnom intervencijom zaustavio njegov pokušaj.

U 56. minutu novo uzbuđenje pred golom domaćih. Prekršaj u kaznenom prostoru je skrivio Aleksander Điku, a najstrožu kaznu je u gol pretvorio večeras raspoloženi David.

Strazburu je nadu vratio Ibrahima Sisoko golom iz 76. minuta, ali domaći sastav do kraja nije uspio da stvori ozbiljne prilike te je ostalo 2:1 za goste.

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su ekipu Monpeljea sa 2:0 i tako stigli i do osme pobjede kojom su zadržali stopostotan učinak u novoj sezoni.

Nakon uvodnih prilika u kojima su se nalazili Kilijan Mbape i Nejmar gol je stigao u 14. minutu kada je snažnim udarcem lijevom nogom gostujućeg golmana savladao Idrisa Gej. Asistent je bio Anhel di Maria.

Domaći tim je bio dominantan tokom čitavog susreta, te je stvorio veliki broj prilika i poluprilika. Iako su igrali bez Lionela Mesija koji vuče povredu koljena domaći su pokazali da su ove sezone sasvim sigurno glavni kandidat za titulu.

U 88. minutu Maurisio Poketino je u igru uveo i Julijana Drakslera koji je nakon prvog dodira sa loptom postigao gol za konačnih 2:0.

Fudbaleri Liona i Lorijena odigrali su neriješno 1:1 u meču u kom je domaći tim više od 75 minuta igrao sa igračem manje pošto je u 15. minutu crveni karton dobio Emerson.

Gosti su poveli u 20. minutu golom Armanda Lorijentea, dok je bod Lionu Karl Toko Ekambi u 50. minutu na sistenciju Islama Slimanija.

Nica je bila bolja od Sent Etjena u gostima sa 3:0, a golove su postigli Amine Giri, Kalvin Stengs i Endi Delor.