Lingardovo iskupljenje, Mojesova pogrešna izmjena i De Heina bravura u pobjedi Mančester junajteda nad Vest Hemom

Mančester junajted s 2:1 je savladao Vest Hem.

Mančester junajted rezultatom 2:1 savladao je Vest Hem u šokantnoj utakmici odigranoj u Londonu.

Na isteku pola sata igre Deklan Rajs se po običaju stavio u ulogu organizatora Vest Hemovog napada, prenio je loptu 20 metara unaprijed sa centra igrališta, a potom je istu prebacio na desnu stranu odakle je ka sredini unosi Džejrod Boven koji odigrava povratni pas za Mohameda Saida Benharmu čiji udarac iz prvog dodira s 25 metara pogađa blok igrača Mančester junajteda, vara Davida de Heu i završava u mreži.

Samo pet minuta poslije gosti dolaze do izjednačenja. Velikih problema u iznošenju lopte iz svog šesnaesterca nakon protivničkog kornera imali su igrači Vest Hema, a fudbaleri iz Mančestera to su iskoristili, te oduzetu loptu proslijedili do Bruna Fernandeša koji centaršutom pogađa Kristijana Ronalda čiji prvi udarac Lukaš Fabianski odbija par metara ispred sebe, a Portugalac po tom natrčava na loptu i prikucava je u mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je otvorenu utakmicu, ali i presudnu izmjenu u 73. minuti meča. Pol Pogba napustio je teren a na njemu se našao Džesi Lingard. Tragičar evropskog poraza od Jang Bojsa prihvatio je loptu na sredini terena, prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i potom prekrasno pogodio dalji gornji ugao gola.

Šok za Junajtedove navijače uslijedio je u trećoj minuti sudijske nadoknade. Nakon napada domaćina po desnoj strani lopta u ruku pogađa Luka Šoa, a Majk Din pokazuje na bijelu tačku. Dejvid Mojes tada se odlučio za izmjenu, te na teren uveo Marka Nobla samo kako bi izveo jedanaesterac koji mu fantastičnom reakcijom De Hea brani, iako je išao uz samu desnu stativu.

Mančester junajted se nakon pet kola, četiri pobjede i jednim remijem, sa 13 osvojenih bodova nalazi na drugommjestu Premijer lige, dok je Vest Hem nakon prvog poraza osmi sa osam osvojenih bodova.