Fudbaleri Liverpula pobijedili su u gostima ekipu Vulverhemptona rezultatom 2:0 u okviru 28. kola engleske Premijer lige.

Već u uvodnim minutama mogli su domaći fudbaleri do gola preko Nelsona Semeda koji je dobro šutirao u donji desni ugao, međutim Alison je dobro reagovao i odbranio ovaj šut. U 13. minuti Sadio Mane je dobrim solo prodorom prošao kroz odbranu domaćih, ali mu je udarac izblokiran.

Ponovo je Mane bio u izglednoj šansi u 38. minuti, najbolje je skočio nakon centaršuta, međutim njegov udarac glavom je proletio pokraj desne stative. Na dobru asistenciju Džonija, loptu je primio Ruben Neves, ali njegov šut je završio pored gola gostiju.

Ključan momenat desio se u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je na dobro dodavanje Manea u prilici bio Dijego Žota koji je dobro šutirao i zatresao mrežu domaćih za vođstvo Liverpula.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom za Vulverhempton. U šansi se našao Konor Kodi koji je šut glavom poslao preko gola. Dvije šanse su imali gosti da uduplaju prednost. Prvo u 80. minuti odličan šut Mohameda Salaha odbranio je Rui Patrisijo, a drugu šansu samo minut kasnije imao je Žota, ali i njegov udarac zaustavio je sjajni golman domaćih.

U 87. minuti Salah je pogodio, a pomoćni sudija je podigao zastavicu i gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao egipatski napadač. U tom napadu povrijedio se golman domaćih Patrisijo i njega je zamijenio Džon Rudi.

Zbog ove nesrećne situacije pomoć se ukazivala deset minuta, a utakmica je produžena za još sedam minuta. Do kraja susreta ostalo je 1:0 za Liverpul koji je upisao veoma važna tri boda u borbi za Evropu.

Narednu utakmicu “Redsi” igraju protiv Arsenala u gostima, dok Vulverhempton dočekuje Vest Hem.