U okviru 22. kola Premijer lige Engleske, Brajton je večeras kao gost pobijedio Liverpul sa 1:0.

Izabranici Jirgena Klopa su očekivano preuzeli posjed od samog starta, a Mohamed Salah je imao odličnu priliku već u trećem minutu, ali nije bio precizan iz šesnaesterca.

Den Burn je u 25. minutu imao šansu da dovede goste do vođstva, ali iz dobre pozicije je poslao loptu nebu pod oblake i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Činilo se da bi Liverpul mogao biti bliži pogotku, no hladan tuš za domaćine je uslijedio u 52. minutu. Nakon pomalo konfuzne situacije, Stiven Alzejt se odlično snašao i sa nešto više od pet metara pogodio za 1:0.

Salah je imao još jednu priliku u nastavku, međutim nije bio dovoljno pribran ni u 71. minutu, potom su fudbaleri Brajtona par puta propustili šansu da udvostruče vođstvo, a do kraja se rezultat nije mijenjao i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka je na semaforu stajalo 1:0.

U narednom kolu, Klopovi puleni dočekuju Mančester siti, dok njihovi večerašnji protivnici gostuju protiv Barnlija.