Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su u gostima večeras ekipu Vest Hema rezultatom 3:1 u okviru 11. kola engleske Premijer lige.

Prvi na meču poveli su domaći i to u finišu prvog poluvremena preko Tomasa Součeka. Vest Hem je izveo udarac iz ugla, loptu na drugu stativu prebacio Dekla Rajs, a tu je sam dočekao vezni fudbaler koji bez problema pogađa za 1:0.

Za goste prvi gol i izjednačenje postiže Pol Pogba u 65. minutu. Bruno Fernandeš je s desne strane povukao u sredinu, dodao Pogbi, a ovaj na sjajan način preciznim udarcem pogađa gol nemoćnog Lukaša Fabijanskog.

Na semaforu je bilo 2:1 za goste poslije samo tri minute. Junajted je brzo izveo aut, s lijeve strane je u šesnaesterac ubacio Aleks Teles ka Mejsonu Grinvudu koji iz okreta ne smeta pogađa za preokret svog tima.

Poslije tačno deset minuta domaći su se raspali i Junajted dolazi do trećeg gola. Huan Mata je još sa svoje polovine uposlio Markusa Rašforda koji je već pobjegao svoji čuvarima, i nakon jedan na jedan s golmanog domaćih postiže treći gol za “Crvene đavole“.

Mančester junajtedu je ovo šesti trijumf u sezoni koji poslije ovog meča zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 19 poena.

U narednom kolu Junajted očekuje gradski derbi sa Mančester sitijem, dok će fudbaleri Vest Hema kao gosti igrati protiv Lidsa.