Mančester junajted napadao, a Vest Hem pobijedio sam sebe (VIDEO)

Mančester junajted je u okviru 28. kola Premijer lige savladao na “Old Trafordu” Vest Hem rezultatom 1:0.

Imali su “Crveni đavoli” inicijativu i više prilika od protivnika i u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Opasno je bilo ispred gola “Čekićara” u 25. minuti kada je Markus Rašford pokušao glavom, međutim lopta je otišla pored gola.

Odličnu šansu je Mančester junajted imao u 37. minuti. Mejson Grinvud je odradio najveći dio posla i izborio se za prostor za udarac, no Lukaš Fabijanski je dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Samo dvije minute kasnije Rašford je imao novi pokušaj glavom, ali je Fabijanski ponovo bio na visini zadatka i golman Vest Hema je bio najzaslužniji što na poluvremenu nije bilo golova.

Imali su domaći sreće što su početkom drugog poluvremena rano stigli do prednosti. Bruno Fernandeš je u 53. minuti izveo korner, a Krejg Dovson ne shvatljivo loše reagovao i sam prevario svog golmana.

Spasio je Fabijanski Vest Hem nekoliko minuta kasnije kada je Fernandeš sam pokušao postići gol, ali se još jednom ispriječio čuvar mreže gostiju. Malo je nedostajala Mančesteru da rješi utakmicu u 77. minuti, no tada je udarac Grinvuda završio na stativi.

Ozbiljno je Vest Hem zaprijetio deset minuta prije kraja preko Tomaša Součeka, ali je udarac veznog fudbalera u posljednjem trenutku blokirao neko od odbrambenih igrača. Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici, pa je do kraja ostalo 1:0 za Mančester.

Vest Hem u sljedećoj utakmici dočekuje Arsenal, dok Mančester junajted igra protiv Brajtona na svom terenu.