U okviru 22. kola engleske Premijer lige, na “Turf muru” su se sastali Barnli i Mančester siti. Kako se i očekivalo, gosti su bez većih problema slavili rezultatom 2:0.

Samo tri minuta u ovom meču je bilo dovoljno ekipi Pepa Gvardiole da dođe u prednost. Gabrijel Žesus je na pet metara od gola Barnlija došao do odbijene lopte i uputio udarac glavom. Uspio je ugurati loptu unutar pored desne stative i tako promjeniti rezultat, Siti je tada vodio sa 1:0.

Nastavila se dominacija “Građana” koji su bez ikakvih problema vodili ovu utakmicu kako oni žele. Onda je u 38. minutu Ilkaj Gundogan odlično dodao i Rahim Sterling je imao lagan posao, samo je poslao loptu u praznu mrežu. Rezultat je bio 2:0 za Mančester siti.

Već poslije prvih 45 minuta fudbala, Šonu Dajču i njegovim izabranicima je bilo jasno da teško mogu ovdje uzeti čak i jedan bod, osim ako se ne bi dogodilo neko čudo u nastavku. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 2:0 za gostujući Siti.

Nastavio je Siti pritiskati domaćina i bez da mu dopusti da razvije igru. Krajem 70. minuta Gabrijel Žesus je imao sjajnu priliku. Bio je u protivničkom šesnaestercu i šutirao dobro, ali je odbrana “Klaretsa” reagovala i  klizećim startom blokirala šut.

Do kraja utakmice igrači Barnlija nisu mogli ništa značajnije da naprave i pri tome ugroze gol “Građana” dosta bezidejna igra i nedostatak prilika su ih koštali bodova. Mančester siti je odigrao sigurno i zasluženo slavio sa 2:0.

Barnli u idućem kolu igra protiv Brajtona, a Mančester siti će odmjeriti snage u derbiju Premijer lige sa Liverpulom.