Mančester siti bez puno problema savladao ekipu Fulama (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na domaćem terenu ekipu Fulama sa 2:0 u okviru 11. kola engleske Premijer lige.

Prema očekivanjima tim Pepa Gvardiole je slavio protiv ekipe Fulama, a poveli su već u petom minutu kada je Kevin de Brujne sjajno proigrao Rahima Sterlinga, a Englez je lagano matirao Alfonsa Areolu

Svega dvadeset minuta trebalo je domaćem timu da udvostruči prednost. Joakim Anderson je napravio prekršaj nad Sterlingom, a sudija Džonatan Mos je pokazao na bijelu tačku, dok je De Brujne bio siguran izvođač za 2:0. Do kraja poluvremena Sterling je imao sjajnu šansu, ali je Areola zaustavio njegov pokušaj sa nekih deset metara.

U nastavku je De Brujne propustio dvije dobre prilike, no u 50. minutu je pogodio prečku, a osam minuta kasnije golman gostiju je odbranio njegov pokušaj. Posljednju šansu nije iskoristio Ruben Dias u 78. minutu, kada je iz šesnaesterca poslao loptu pored stative.

Naredni meč Mančester siti igra gradski derbi protiv Mančester junajteda, a Fulam dočekuje Liverpul.