Mančester siti dodao gas i u 15 minuta završio posao protiv Fulama (VIDEO)

Mančester siti je u okviru 28. kola engleske Premijer lige savladao Fulam na gostovanju rezultatom 3:0.

Imali su “Građani” inicijativu i u prvom poluvremenu, ali nisu djelovali uvjerljivo kao u prethodnim utakmicama, stoga su domaći uspjeli odoliti i sačuvati “pozitivnu nulu“.

Mogao je Mančester siti u 18. minuti do vođstva. Feran Tores se našao u dobroj poziciji, no Alfons Oreola se sjajno ispriječio i zaustavio taj pokušaj. Bili su gosti blizu gola i u 39. minuti, ali je tada Oreola zaustavio pokušaj Bernarda Silve.

Blickrigom” u drugom poluvremenu Mančester siti je već u prvih 15 minuta riješio sve dileme oko pobjednika u ovom duelu.

Prvo je u 46. minuti nakon jednog prekida i odličnog centaršuta štoper Džon Stouns stigao do lopte na petercu i savladao nemoćnog Oreolu.

Potom je desetak minuta kasnije Gabrijel Džesus iskoristio neopreznost i poigravanje u posljednjoj liniji Fulama i izašao sam ispred golmana domaćih, te lagano pogodio za 2:0.

Sve je bilo gotovo nakon sat vremena igre kada je Abdul-Nasar Adarabiajo faulirao Toresa i skrivio kazneni udarac. Siguran izvođač najstrožije kazne je bio Serhio Aguero i tada je bilo već velikih 3:0.

Do kraja su gosti mirno priveli meč kraju i trijumfovali istim rezultatom. Imao je Fulam nekoliko prilika, ali su se sve završavale tako što je nedostajao posljednji udarac.

U narednoj utakmici Fulam dočekuje Lids, dok Mančester siti igra protiv Lestera.