REUTERS/Bernadett Szabo

U okviru 33. kola engleske Premijer lige snage su na “Vila Parku” odmjerili Aston Vila i Mančester siti. Gostujući sastav je utakmicu koja se čak pola sata igrala u 10 na 10 omjeru pobijedio rezultatom 2:1.

Nakon samo 20 sekundi utakmice domaći sastav je došao do prednosti. Dugu loptu dobro je prihvatio Oli Votkins, te je asistirao Džonu Mekglinu koji pogađa mrežu gostiju.

Igrao se 22. minut kada je Mančester siti došao do izjednačujućeg gola koji je Fil Foden postigao poslije asistencije Bernarda Silve.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena gosti su došli do preokreta. Asistent je ponovo bio Silva, a ovaj put je Rodri loptu glavom prebacio preko istrčalog Emilijana Martineza

Do kraja utamice oba su tima ostala s deset igrača na terenu. Prvo je Džon Stouns isključen u posljednjoj minuti prvog dijela, a Aston Vila je bez 11. igrača ostala u 57. minuti utakmice kada je drugi žuti karton dodijeljen Metiju Kešu

Pobjedom je Mančester siti došao do svog 77. boda u Premijer ligi, na čijoj se tabeli nalazi nedodriljiv na prvom mjestu, dok je Aston Vila 11. ekipa prvenstva.