Mesi i Grizman predivnim golovima obilježili pobjedu Barselone nad Ueskom (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su na domaćem terenu ekipu Ueske sa 4:1 u 27. kolu španske Primere.

Lionel Mesi je na samom početku meča ušao u istoriju Barselone, pošto se izjednačio sa Čavijem Hernandezom po broju odigranih utakmica. Nije mu dugo trebalo da pokaže zašto je toliko godina u samom vrhu i zašto se smatra jednim od najboljih fudbalera svih vremena. Dobio je loptu na 25 metara od gola, oslobodio se svog čuvara i onda sa vrha šesnaesterca zakucao loptu pod prečku za 1:0 u 13. minutu.

Narednu priliku na meču imao je igrač Ueske Pablo Mafeo u 26. minutu kada je uputio udarac poslije solo prodora, no to je odbranio golman Barselone. Na drugoj strani Žordi Alba je pokušao iz daljine u 33. minutu, ali je pogodio stativu.

Ako je Mesi postigao predivan gol, Antoan Grizman je dao još ljepši u 35. minutu. Vukao je loptu do nekih dvadesetak metara od gola i onda je ispalio projektil kog i više golmana na golu ne bi odbranilo, te je doveo Barselonu u vođstvo od 2:0.

Frenki de Jong je imao šansu u 42. minutu sa nekih deset metara, no pogodio je prečku. I kada se mislilo da će se na odmor otići rezultatom 2:0 Mark Andre ter Štengen je napravio prekršaj i sudija je svirao penal, a Rafael Mir je bio siguran izvođač za 2:1.

Kada se krenulo u drugom poluvremenu Barselona je htjela što prije riješiti pitanje pobjednika i to su uradili u 53. minutu, kada je Oskar Minguez bio najviši u petercu nakon centaršuta Mesija i pogodio je za 3:1.

Prosto je nevjerovatno šta je Mir promašio u 57. minutu, kada je samog na metar od gola proigrao Daniel Eskriče, a ovaj je promašio nemoguće i poslao loptu preko gola. Narednu šansu gosti su propustili u 75. minutu, tačnije David Fereiro pošto je Ter Štengen bio na pravom mjestu poslije tog udarca sa dvadeset metara.

Mir će sigurno žaliti za nekoliko promašenih prilika, među kojima je bila i ona u 83. minutu kada se spetljao u ključnom momentu i poslao loptu daleko od gola. Kazna za sve te promašaje došla je u sudijskoj nadoknadi.

Meč u kojem je ušao u istoriju, Mesi je odlučio da odigra na najbolji način koji on zna i poslija gola i asistencije, postigao je još jedan gol za konačnih 4:1.

U narednom kolu Barselona gostuje Real Sosijedadu, a Ueska dočekuje Osasunu.