REUTERS/Benoit Tessier

U okviru 37. kola francuske Lige 1 Monako je rezultatom 2:1 bio uspješniji od Rena, dok je Lion s 5:2 slavio na gostovanju u Nimu.

16 minuta bilo je dovoljno fudbalerima Monaka da dođu do prednosti u današnjem meču s Renom. Aleksandr Golovin je dodavanjem za Vizama Ben Jedera probio posljednju liniju protivničke odbrane, a napadač je u jedan na jedan situaciji s golmanom potkopavanjem prebacio loptu preko njega i uz pomoć stative doveo svoj tim do prednosti.

Samo 13 minuta poslije domaći su povećali prednost. Asistent kod prvog gola pogodio je snažnim udarcem iz daljine uz pomoć protivničkog igrača, nakon dodavanje Jusufa Fofane koji je oduzeo loptu fudbalerima Rena.

Ren je prvu priliku na utakmici imao u 34. minuti, a nju je sam kreirao Stiven Nzonzi čiji je volej udarac iz daljine krajnjim naporom uspio zaustaviti Bendžamin Lekom. 20 minuta prije kraja gosti su i po drugi put imali ozbiljnu situaciju pred golom domaće ekipe, a ovaj put su je uspjeli materijalizovati i smanjiti svoj zaostatak. Nakon velike gužve pred svojim golom nespretno je reagovao Aleks Disasi i glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu, te time postavio konačni rezultat utakmice.

Puno efikasnija bila je utakmica u Nimu, gdje je domaći sastav već u petoj minuti stigao do prednosti golom Muse Konea. Rezultat je, međutim, bio izjednačen već nakon tri minute, a strijelac za Lion bio je Lukaš Paketa. Mreže su mirovale narednih 12 minuta, a onda je Memfis Depaj odlučio da je vrijeme da dovede svoj tim do vođstva, da bi samo četiri minute poslije njega svoj drugi gol na utakmici postigao Paketa i rezultat prvog dijela postavio na 3:1.

Deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da se riješi pitanje pobjednika. Paketa je ovaj put uzeo učešće u trećem golu na utakmici asistencijom za Husema Oara koji je postigao četvrti pogodak za svoju ekipu. Sedam minuta poslije domaći sastav je došao do novog gola i vratio zaostatak na dva, drugim pogotkom Konea na utakmici, da bi konačan rezultat u samom finišu na 5:2 postavio Islam Slimani.

Današnjim pobjedama Monako i Lion su zadržali treću, odnosno četvrtu poziciju na tabeli, a tim iz Kneževine jedno kolo prije kraja ima prednost od jednog boda. Nim se današnjim porazom zvanično oprostio od Lige 1, dok je Ren svoju evropsku sudbinu prepustio posljednjem kolu.