Mopaj rastužio navijače Palasa i u 95. minutu donio bod Brajtonu

Fudbaleri Kristal Palasa remizirali su sa Brajtonom 1:1 u šestom kolu engleske Premijer lige.

Početak meča bio je mirniji i prvu ozbiljnu priliku imao je Luka Milivojević u 25. minutu kada je iz slobodnog udarca poslao loptu pored gola. Veliku priliku za goste propustio je Dani Velbek jer je njegov šut sa oko deset metara prošao pored stative.

U trenucima kada se mislilo da će se na odmor otići bez postignutog gola Leandro Trosar je napravio prekršaj nad Konorom Galagerom, a sudija je svirao penal. Vilfred Zaha je uzeo odgovornost na sebe i bez većih problema zatresao mrežu je zatresao mrežu za 1:0 u 45. minutu.

Novu veliku priliku u 52. minutu imao je Zaha, no njegov šut sa vrha šesnaesterca zaustavio je golman Brajtona. Džordan Ajuv je propustio ogromnu šansu za domaćine kada je istrčao sam ispred golmana gostiju, ali je Robert Sančez maestralno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja i to im je pošlo za rukom u 95. minutu kada je Nil Mopaj primio loptu na vrhu šesnaesterca i lobovao golmana Kristal Palasa za konačnih 1:1.

U narednom kolu Brajton dočekuje Arsenal, a Kristal Palas dočekuje Lester.