Fudbaleri Atalante savladali su na gostovanju ekipu Krotonea sa 2:1 u šestom kolu italijanske Serije A.

Gosti su prema očekivanjima bili puno bolji rival, a u prvom poluvremenu su imali ukupno pet šuteva u okvir gola. Nakon duge akcije u 26. minutu Roman Malinovski je dodao do Luisa Murijela, a ovaj se lagano oslobodio svog čuvara i pogodio za 1:0. U 38. minutu poslije pogrešnog dodavanja golmana Aleksa Kordaza, Remo Frojler je oduzeo loptu i dodao do Murijela koji je povećao vođstvo svoje ekipe na 2:0.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Vulić u 40. minutu asistirao je Nigerijcu Simiju, koji se provukao između protivničkih fudbalera i pogodio za 2:1.

Prvi šut u okvir gola u drugom poluvremenu imao je Vulić u 63. minutu, ali je Marko Sportijelo to lagano odbranio. Ubrzo nakon toga Žunior Mesias je bio u sjajnoj prilici da izjednači, no Frojler mu je izbacio loptu u posljednjem trenutku. U 72. minutu trener domaćih Đovani Stropa je zbog prigovaranja kod sudije dobio crveni karton.

Kako se meč primicao kraju Atalanta je preuzimala incijativu i bila je blizu gola u 76. minutu, kada su im u gužvi ispred protivničkog gola izblokirana dva šuta. Iako su na kraju domaći fudbaleri pokušavali da dođu do boda, to im nije pošlo za rukom i završilo je 2:1.

Atalanta u narednom kolu dočekuje Inter, dok Krotone gostuje Torinu.