Fudbaleri Đenove i Verone odigrali su u šestom kolu italijanske Serije A neriješeno 3:3.

Verona je bolje otvorila susret i do prednosti došla u osmom minutu kada je Đovani Simeone ispratio centaršut Davidea Faraonija i glavom doveo svoju ekipu u vođstvo.

U prvom poluvremenu više nije bilo golova, ali u drugom zato uzbuđenje nije manjkalo. Počelo je jedanaestercem za goste koji je u gol pretvorio Antonin Barak i tada se činilo da bodovi idu u Veronu.

Ipak, kada je u 77. minutu nakon igranja rukom Pavela Davidoviča dosuđen penal, i kada je Domeniko Krišito smanjio na 2:1 situacija na terenu se promijenila.

Samo četiri minuta nakon prvog gola Krišito je stigao i do drugog. Ovoga puta asistent je bio Nikolo Rovela, te je rezultat izjednačen na 2:2.

Velika radost za domaće navijače uslijedila je nakon što je Matija Destro u 85. minutu nakon solo akcije poslao loptu iza nemoćnog Lorenca Montipa i doveo Đenovu u vođstvo.

Ipak, slavlje domaćih pokvario je hrvatski internacionalac Nikola Kalinić pogotkom u 92. minutu kada je glavom postavio konačnih 3:3.

U narednom kolu Đenova će gostovati ekipi Salernitane, dok će Verona ugostiti Speciju.