Nant preokretom ostavio Pari Sen Žermen bez prvog mjesta na tabeli (VIDEO)

Fudbaleri Nanta savladali su na gostovanju ekipu Pari Sen Žermena sa 2:1 u 29. kolu francuske Lige 1.

Anhel di Marija je imao prvu priliku u 11. minutu kada je šutirao iz daljine, no Alban Lafont je to odbranio. Odmah nakon toga je i Markinjos pokušao glavom poslije kornera, no to je otišlo preko prečke. Sudija je u 20. minutu svirao penal za Nant, ali je nakon gledanja snimka utvrđeno da penala nije bilo.

Domaći igrači poveli su u 42. minutu kada je nakon par kratkih pasova lopta došla do Julijana Drekslera, a ovaj je zatresao mrežu protivnika za 1:0.

Gosti se nisu predavali i u drugom poluvremenu su veoma često napadali, a nakon pogrešnog dodavanja jednog od igrača Pari Sen Žermena loptu je uzeo Randal Kolo i u 59. minutu je sa desetak metara smjestio u mrežu domaćina za 1:1.

Fudbaleri Nanta izveli su kontranapad i u tri poteza lopta je došlo do Mozesa Simona koji je uklizao i poslao loptu iza leđa Kejloru Navasu za potpuni preokret u 71. minut. Sudija je provjeravao da li je bilo ofsajda, li je utvrdio da je bilo sve čisto i gol je priznat.

Naravno nakon toga Parižani su krenuli svim silama naprijed, a jedinu konkretnu priliku nije iskoristio Leandro Paredes u 81. minutu, kada mu je šut sa distance odbranio golman Nanta.

U narednom kolu Pari Sen Žermen gostuje Lionu, a Nant dočekuje Lorijen.