Napoli na pobjedu od Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Napolija savladali su ekipu Fiorentine u gostima sa 2:0 u 37. kolu italijanske Serije A.

Ekipa Đenara Gatuza vodi veliku borbu za plasman u Ligu šampiona, a da bi do nje došli potrebna im je pobjeda u posljednjem kolu. U prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja, a prvu šansu je stvorio Timue Bakajoko u 20. minutu kada je poslije kornera šutirao glavom, no to je otišlo preko gola.

Narednu priliku na meču imao je Lorenco Insinje u 34. minutu pošto je iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio prečku. Tako se na pauzu otišlo bez golova, a prava uzbuđenja su došla u drugom poluvremenu.

U 56. minutu igrači Napolija su dobili, a golman domaćih Bartolomej Dragovski je dobio crveni karton na klupi jer je protestovao kod sudija. Insinje je preuzeo odgovornost i Pietro Terciano je odbranio šut, no Insinje je pritrčao i postigao gol za 1:0.

Par minuta kasnije došao je u još jednu sjajnu priliku kada je šutirao sa oko 20 metara, no pogodio je stativu. Igrači Napolija udvostručili su vođstvo u 67. minutu pošto je Pjotr Zjelinski uputio udarac sa vrha šesnaesterac, a golman Fiorentine to nije mogao zaustaviti i rezultat je bio 2:0.

U nastavku utakmice igrači sa juga Italije su usporili ritam i kontrolisali su loptu, a Mateo Politano je pokušao u 75. minutu iz daljine, ali je jedan od igrača Fiorentine to izblokirao. Do kraja nije bilo većih promjena i ostalo je 2:0 za Napoli.

Meč odluke za plasman u Ligu šampiona Napoli će igrati na domaćem terenu protiv Verone, a Fiorentina će gostovati Krotoneu.