Fudbaleri Napolija pobijedili su u posljednjoj utakmici četvrtog kola italijanske Serije A u gostima Udineze sa 4:0 i stigli i do četvrte pobjede u sezoni te se nalaze na prvom mjestu na tabeli.

Prvu šansu na utakmici Napolitanci su stvorili u 13. minutu preko Lorenca Insinjea koji je precizno šutirao, ali se Marko Silvestri nije dao iznenaditi te mu je zaustavio pokušaj.

Insinje je i dalje nastavio da prijeti domaćim igračima, bio je i te kako raspoložen za igru, a njegova magija iz 24. minute donijela je Napoliju prednost na ovom meču. Istrčao je Insinje po lijevoj strani i našao se ispred Silvestrija, a potom maestralno prebacio loptu preko njega koju je na gol liniji dotakao Viktor Osimen te samo potvrdio pogodak.

Terensku inicijativu Napolija mogao je u 31. minutu da potvrdi Fabian Ruiz koji je odapeo projektil sa nekih 30 metara, ali je njegov šut pogodio stativu te je rezultat ostao nepromijenjen.

Fenomenalno je igrao tim iz Napulja u prvom poluvremenu, a u 35. minutu viđena je prelijepa timska akcija koju je nakon asistencije Kalidua Kulibalija glavom završio Amir Rahmani. Ostaje pitanje da li je Kulibali htio da šutira ili asistira, ali se sve savršeno završilo po gostujuće igrače.

Nije dugo trebalo Napoliju ni u nastavku da dođe do novog gola. Nakon kornera lopta se odbila do Kulibalija koji je postigao jedan od najljepših golova u ovom kolu te je u tom trenutku bilo jasno da pun plijen ide u Napulj.

Insinje je bio blizu da postigne pogodak i da kruniše svoju fenomenalnu partiju kada je u 61. minutu pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila malo pokraj stative Silvestrija.

Samo minut nakon toga nova kolosalna šansa za gostujući tim. Loptu je nakon centaršuta iz slobodnog udarca dočekao  Andre-Frank Zambo Anguisa, šutirao snažno, ali je lopta išla ravno u Silvestrija koji je uspio da se postavi i zaustavi ovaj pokušaj.

Konačan rezultat 4:0 za goste postavio je Irving Lozano u 84. minutu još jednim maestralnim golom u desne rašlje, čime je golgeterski okončao briljantnu partiju gostujućeg tima.

Mogla je pobjeda Napolitanaca biti i ubjedljivija, ali je Elif Elmas šutirao pored gola. Treba istaći i to da su do kraja priliku imali i igrači Udinezea preko Ignacija Puzeta koji je odlično šutirao, ali je David Ospina vrhovima prstiju spriječio njegov pokušaj.

Napoli će u narednom golu gostovati kod Sampdorije, dok će Udineze takođe na gostovanje, kod ekipe Rome.