REUTERS/Tolga Bozoglu

Lil je danas remizirao protiv Sent Etjena na svom terenu bez golova i propustio priliku da kolo prije kraja osigura titulu u francuskom prvenstvu, dok je Pari Sen Žermen pobijedio Rems i i dalje su u trci za prvo mjesto.

Lil je potpuno zakazao u utakmici u kojoj je mogao doći do titule šampiona. Oni su na svom terenu remizirali protiv Sent Etjena bez golova, a domaći su tek u drugom poluvremenu uputili svoja jedina dva udarca u okvir gola. Ni gosti, koji su zakucani na sredini tabele, nisu imali nekih prilika za pobjedu.

Lil i dalje prednost u odnosu na Pari Sen Žermen od jednog boda i pobjedom u posljednjem kolu protiv Anžea u gostima mogu doći do titule.

Pari Sen Žermen je ostao u trci za titulu pobjedom protiv Remsa na svom terenu rezultatom 4:0.

Parižanima je u desetoj minuti znatno olakšan posao jer je Junis Abdulhamid zaradio direktan crveni karton, nakon kojeg su gosti ostali sa igračem manje.

Nejmar je u tom trenutku doveo Pari Sen Žermen u prednost sa bijele tačke, da bi do kraja poluvremena Kilijan Mbape povećao na 2:0.

Pobjedu Pari Sen Žermena u drugom poluvremenu povećali su Markinjos i Mojze Kin, za ukupnih 4:0.

Pari Sen Žermen u posljednjem kolu igra protiv Bresta u gostima i čekaće pogrešku Lila, koji ima samo bod više od Parižana.