Fudbaleri Njukasla savladali su ekipu Barnlija na domaćem terenu sa 3:1 u 4. kolu engleske Premijer lige.

Utakmicu je fenomenalnim golom Alan Sent Maksimina u 14. minutu i tako donio vođstvo svojoj ekipi. Domaćin je stvarao više prilika imao veći posjed lopte u prvom poluvremenu. To se sve mijenja u nastavku, kada gosti preuzimaju incijativu i imaju više šuteva ka protivničkom golu.

Jedan od tih pokušaja bio je od Ešlija Vestvuda, kada je sa desetak metara sjajno šutirao i izjednačio na 1:1. Nije dugo trajalo slavlje gostiju, pošto je Kalum Vilson u 65. minutu dao gol za 2:1. Sve dileme oko pobjednika riješio je drugim golom Vilson iz penala.

Njukasl sada ima sedam bodova i u narednom kolu dočekuje Mančester junajted, a Barnli ostaje bez bodova i gostovače Vest Bromvič Albionu naredno kolo.