Njukasl u spektakularnom meču protiv Lestera uplovio u sigurnu luku (VIDEO)

Fudbaleri Njukasla savladali su na gostovanju ekipu Lestera sa 4:2 u okviru 35. kola engleske Premijer lige.

Njukasl je zaigrao puno bolje u drugom dijelu sezone i iako je bilo u pitanju da li će opstati u prvenstvu, ovom pobjedom su i zvanično ušli u sigurnu zonu. Spektakl je otvorio Džo Vilok u 22. minutu kada je oduzeo loptu protivničkom fudbaleru, izašao sam ispred golmana i lako ga matirao za 1:0.

Na 2:0 je već u 34. minutu povećao Pol Dumet kada je bio najviši u petercu poslije centaršuta Meta Ričija iz kornera.

Sa tih 2:0 se otišlo na pauzu, da bi Kalum Vilson istrčao kontra napad u 64. minutu i pogodio za 3:0. Isti igrač je u 73. minutu primio sjajnu loptu u šesnaestercu i bez puno problema postigao svoj drugi gol na meču, a četvrti za Njukasl (4:0).

Nadu domaćinu da nešto mogu vratio je Mark Olbrajton kada je primio loptu od Džejmija Vardija i sa nekih 15 metara zakucao je u mrežu gostiju za 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Keleči Ihenačo golom sa vrha šesnaesteraca u 87. minutu.

U narednom kolu Njukasl dočekuje Mančester siti, a Lester gostuje Mančester junajtedu.