Od tame do sjaja: Alison Beker pogotkom glavom u posljednjoj minuti gurnuo svoj tim ka Ligi šampiona (VIDEO)

Liverpul je u okviru 36. kola engleske Premijer lige savladao VBA u Birmingemu rezultatom 2:1.

Fudbaleri Liverpula uspjeli su doći do vrijedna tri boda na današnjem gostovanju u Birmingemu, nakon šokantne završnice utakmice. Do prvog gola na utakmici stigao je domaći sastav u 15. minuti kada je mrežu Alisona Bekera pogodio Hal Robson-Kanu. Deset minuta poslije gosti su bili blizu izjednačenja, ali je udarac Sadia Manea otišao desno od gola.

Do izjednačenja Liverpul je stigao u 33. minuti utakmice. Mohamed Salah primio je loptu u šesnaestercu, a potom preciznim udarcem pogodio lijevu stativu od koje se lopta odbila u mrežu. Tri minute prije odmora ponovo je opasan, ali i neprecizan bio Mane koji je po drugi put propustio dobru priliku da promijeni rezultat.

U petoj minuti nastavka Senegalac je ipak uspio zatresti mrežu domaćina, a osmijeh sa njegovog lica ubrzo je skinuo pogled ka sudiji čija je ruka bila visoko podignuta. Zbog istog razloga 15 minuta poslije poništen je i pogodak koji je ekipi iz Birmingema trebao da donese novo vođstvo, a Kajl Bartli je u nevjerici gledao ka sudiji koji je signalizirao ofsajd.

Posljednjih 15 minuta utakmice pružile su opasne prilike na obje strane. Roberto Firmino i Trent Aleksandar-Arnold su bili neprecizni za “Redse”, dok je odličnu priliku da postigne svoj drugi pogodak s druge strane propustio Kanu. Kako se vrijeme bližilo kraju, sve je bilo izvjesnije da bi Liverpul mogao da ostane bez Lige šampiona naredne sezone, a posljednja prilika za promjenu ishoda ukazala se u petoj minuti nadoknade. Aleksandar-Arnold je tada ubacio loptu iz kornera, a najviši na petercu je bio Beker, koji je pogodio mrežu i time se odužio svojoj ekipi za sve greške koje je početkom ove polusezone pravio na golu.