Panatinaikos slavio u grčkom derbiju protiv Olimpijakosa

U 22. kolu grčke Super lige igrao se derbi između Panatinaikosa i Olimpijakosa. Domaći su golom razlike uspjeli osvojiti nova tri boda, rezultat je bio 2:1.

Samo šest minuta fudbala bilo je dovoljno domaćima da povedu. Maurisio je savršeno glavom naciljao uz lijevu stativu i savladao golmana Žoze Saa. Ostao je sam nakon centaršuta i samo se naklonio da zabije gol. Rezultat je bio 1:0 za Panatenaikos.

Gosti su u 19. minutu imali priliku preko Marijusa Vrousaija. Iskusni igrač primio je loptu na ivici kaznenog prostora Panatinaikosa i onda pucao visoko iznad gola. Rezultat je poslije prvih 45 minuta fudbala bio 1:0 za Panatinaikos.

Prva izglednija šansa u drugom poluvremenu se odigrala u 65. minutu ispred gola domaće ekipe. Koka je upropastio čistu šansu. Iz neposredne blizine je odbijenu loptu poslao lijevo od gola.

Igrao se 77. minut kada je Junosi Sankare bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, te je došao do odbijane lopte unutar šestnaesterca “Crveno-bijelih” i zakucao loptu u pod prečku. To je bilo 2:0 za Panatinaikos.

Osam minuta prije isteka regularnih, Jusef El Arabi je došao do jedne odbijene lopte u petercu i zabio glavom uz lijevu stativu. Rezultat je bio 2:1, prednost domaćih je prepolovljena.

Do kraja gosti sa Pireja nisu imali snage da dođu do izjednačenja i osvajanja jednog boda, uspjeli su “Zeleni” da sačuvaju svoju mrežu i slave u derbiju grčkog fudbala. Rezultat je bio na kraju 2:1 za Panatinaikos.

Panatinaikos će u idućem kolu igrati protiv Panatolikosa, dok će Olimpijakos imati dvoboj sa Arisom.