Vodeći timovi francuskog šampionata ostvarili su trijumfe u 23. kolu Lige 1, a najubjedljiviji među njima bili su Pari Sen Žermen i Lil, dok je Lion upisao jako bitnu gostujuću pobjedu u nastavku borbe za trofej domaćeg prvenstva.

Tim iz “grada svjetlosti” u poprilično čudnoj utakmici savladao je Nim ubjedljivim rezultatom 3:0, ali kao što to obično biva u mnogo navrata rezultat zna zavarati. Terensku inicijativu Pari Sen Žermen iskoristio je u 18. minuti preko Anhela Di Marije, da bi prednost udvostručio Pablo Sarabija kada se igrao 36. minut i to upravo na asistenciju strijelca prvog gola.

Odličan otpor pružio je Nim o čemu svjedoči i pomalo nerealnih 19 pokušaja da se ugrozi gol Serhija Rika, ali do toga ipak nije došlo. Tačku na ovaj meč stavio je Kilijan Mbape u toku 68. minute utakmice za konačnih 3:0.

Identičnim rezultatom 3:0 vodeći tim najvišeg ranga francuskog fudbala Lil savladao je Bordo, a fantastičan otpor domaćeg sastav viđen je samo u prvom poluvremenu, dok se u drugom dijelu igre njihova igra raspala kao kula od karata što su fudbaleri Lila itekako znali iskoristiti.

Mrežu Bordoa “načeo” je Jusuf Jaziči kada se igrao 54. minut, Timoti Vea udvostručio je vođstvo 12 minuta poslije, dok je konačan rezultat postavio Džonatan David minut prije samog kraja utakmice.

Lion je minimalnim rezultatom uspio osvojiti pun plijen na gostovanju Dižonu, a čovjek odluke bio je Lukas Paketa. On je pogodak odluke postigao u 22. minuti čime je Lion upisao treći uzastopni trijumf.

Posljednji od timova koji su ostvarili pobjedu bio je Monako, a do trijumfa rezultatom 2:1 nad Nicom fudbaleri iz “Kneževine” došli su na izuzetno težak način.

Njih je predvodio Visam Ben Jeder koji je postigao oba gola za tim Monaka, dok je čast Nice branio Pjer Lis Melu što na njegovu žalost, ali po njegov tim nije bilo dovoljno.

U preostalih šest susreta viđeno je čak šest neriješenih rezultata, a sada ćemo baciti pogled i na te susrete:

Strazbur je u 70. minuti imao vođstvo od 2:0 protiv Bresta, ali borbeni fudbaleri gostujućeg tima uspjeli su otići kući sa jednim bodom u “džepu”. Adrijen Tomason zatresao je mrežu Bresta za 1:0, dok je prednost povećao Žan Edu Aholu. Spas Brestu donijeli su Getan Šarbonir i Žeremi le Duran u 83. minuti, odnosno 93. minuti, pa je konačan rezultat ovog susreta bio 2:2.

Identičnim rezultatom završen je okršaj Lensa i Olimpika iz Marselja, a ovog puta obrnute su samo uloge. Gostujući tim Marselja vodio je 2:0 poslije uvodnih 45 minuta igre preko Florijana Tavina i Arkadiuša Milika, ali odgovor je stigao u drugom poluvremenu kada su izjednačenje Lensu donijeli Florijan Sotoka i Fakundo Medina.

Nant je nakon prvog poluvremena imao vođstvo 1:0 protiv Sent Entjena i to golom Randal Koloa, ali fudbaleri domaćeg tima izjednačili su preko Mahdi Kamare, pa je podjela bodova bila najpravedniji ishod, a semafor je nakon devedeset minuta igre pokazivao 1:1.

Identičnim rezultatom završeni su okršaji Meca i Monpeljea, te Rena i Lorijena, dok je susret između Remsa i Anžera protekao bez golova.