Pari Sen Žermen na korak da izgubi titulu, utučenost na Parku Prinčeva (VIDEO)

Pari Sen Žermen je u okviru 36. kola Lige 1 remizirao na “Parku Prinčeva” protiv Rena rezultatom 1:1.

Krenuli su domaći sa napadima od prve minute i u 12-oj imali dobru prilika kada je Ander Erera šutirao za malo neprecizno. Isti igrač je pokušao pet minuta kasnije, no tada je dobro reagovao Alfred Gomis.

U 29. minuti Sehru Gurasi je postigao gol za Ren, ali je on poništen zbog nedozovoljene pozicije. Isto se desilo deset minuta kasnije na drugoj strani, kada je loptu u mrežu poslao Mojze Kin.

U nadoknadi prvog poluvremena Pari Sen Žermen je stigao do prednosti. Lejvin Kurzava je fauliran u kaznenom prostoru gostiju, a nakon VAR-a, dosuđen je penal. Siguran sa bijele tačke je bio Nejmar.

Julijan Draksler je u 56. minuti mogao postići jedan od najljepših golova ove sezone, ali nije imao sreće jer je lopta otišla tik pored stative.

Ohrabrio se Ren nakon toga i u nizu imao nekoliko prilika, a u 71. minuti stigao i do izjednačenja. Gurasi je najviše skočio nakon kornera i loptu sproveo u mrežu.

Do kraja su gosti mogli stići do sva tri boda, s obzirom da su u finišu imali igrača više jer je Presnel Kimpembe dobio direktan crveni karton zgob grubog starta, međutim Kejlor Navas je spasio svoju mrežu u nekoliko navrata.

Do kraja su ostala još dva kola, a Pari Sen Žermen sada ima zaostatak od tri boda za prvoplasiranim Lilom i u sljedećem kolu gostuje Remsu.