Pari Sen Žermen se izvukao protiv Nice i nastavio trku sa Lilom (VIDEO)

U okviru 25. kola Lige 1 Pari Sen Žermen je na “Parku Prinčeva” pobijedio Nicu rezultatom 2:1.

Pari Sen Žermen je do prednosti stigao 22. minuti. Leandro Paredeš je poslao fenomenalnu loptu u peterac gdje je bio Mauro Ikardi. Argentinski napadač pogodio je stativu, a na sreću Parižana lopta se odbila do Julijana Drakslera koji ju je smjestio u gol.

Priliku za izjednačenje u prvom poluvremenu gosti su propustili u 43. minuti kada je nakon centaršuta Aleksis-Kloud Maurisa, Amine Gouri šutirao glavom pored gola.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Ikardi je imao dobru priliku da poveća prednost svoje ekipe, međutim nije bio dovoljno koncentrisan u završnici. Nešto kasnije zaprijetila je i Nica, a Roni Lopez je šutirao preko gola.

Igrao se 50. minut kada su gosti stigli do izjednačenja. Kapiten domaćih Markinjos pogriješio je kao posljednji igrač u odbrani što je iskoristio Roni Lopez i nakon solo prodora matirao Kejlora Navasa.

Malo je nedostajalo u 69. minuti da Gouri dovede Nicu u prednost i potpuno preokrene rezultat, međutim na sreću Pari Sen Žermena lopta je pogodila prečku.

Ipak, trenutak dekoncentracije u odbrani Nice bio je dovoljan domaćima da ponovo dođu do prednosti. Ikardi je sa druge stative vratio loptu na pet metara, a Mojze Kin se našao na pravom mjestu i rutinski pogodio za 2:1.

Posljednju priliku da dođu do izjednačenja gosti su propustili u 87. minuti. Žan Kleir Todibo se našao u dobroj poziciji, no nije uspio savladati posljednju prepreku – Navasa.

Pari Sen Žermen u sljedećem kolu igra protiv Monaka, dok će Nica gostovati Marselju.