REUTERS/Laurence Griffiths

Lids je na otvaranju šestog kola Premijer lige razbio Aston Vilu u Londonu sa ubjedljivih 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Obje ekipe igrale su nešto opreznije, boreći se da preuzmu kontrolu na sredini terene. Najbliži vođstvu bio je Lids kada je Patrik Bamford bio za malo neprecizan minut prije kraja prvih 45 minuta.

Upravo je Bamford načeo mrežu domaćih u 55. minuti. Dobro je pratio akciju svoje ekipe i odbijanac u petercu Aston Vile pospremio u mrežu “Lavova”. U 66. minuti tražili su gosti penal, ali je galvni arbitar nakon gledanja VAR-a odlučio da neće biti najstrožije kazne.

Ponovo je Bamford postigao gol za Lids i povećao prednost na 2:0. Ovaj put u 69. minuti iskoristio je centaršut Mateuša Kliha i preciznim udarcem savladao Emilijana Martineza. Svoj treći pogodak brilijantni napadač postigao je 74. minuti na asistenciju Hajdera Košte i tako nanio Aston Vili prvi poraz u novoj sezoni.

U sljedećem kolu Aston Vila ponovo igra na svom terenu, ovaj put protiv Sautemptona, dok će Lids ugostiti Lester.