Fudbaleri Bolonje i Beneventa večeras su odigrali neriješenu utakmicu 1:1 u okviru 22. kolu italijanske Serije A.

Domaći fudbaleri iz Bolonje došli su u vođstvo već u 54 sekundi utakmice. Musa Borou je solirao pred petercem gostiju, ubacio na drugu stativu gdje je potpuno sam Nikola Sansone kome nije bilo teško da postigne pogodak.

Najbolju šansu nakon pogotka imali su igrači Benventa, preko Đanluke Kaprarija. Ovaj 27-godišnjak je šutirao sa ivice šesnaesterca i na sreću domaćih pogodio stativu njihovog gola.

U finišu prvog poluvremena Takehiro Tomijasu šutirao je sa linije kaznenog prostora, bio je neprecizan i lopta je otišla desno pored gola.

Poslije dvije minute igre u drugom dijelu Sansone je dobro stvorio šansu za sebe, sjajno se oslobodio protivnika, šutirao u lijevi donji ugao, ali loptu je izblokirao odbrambeni fudbaler gostiju.

Najbolja šansa u drugom poluvremenu bila je pogodak Beneventa. Nakon gužve u šesnaestercu Bolonje, najbolje se snašao Nikolas Viola, koji je petom smjestio loptu u mrežu.

Ostalo je 1:1 nakon 90 minuta, i ovo je bio deseti remi po redu za obje ekipe u Seriji A u sezoni. I Bolonja i Benevento imaju isti broj bodova i učinak, te dijele 11. mjesto na tabeli.