Fudbaleri Arminije Bilefeld savladali su na gostovanju ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:1 u okviru 25. kola Bundeslige.

Gosti se nalaze u veoma lošoj poziciji i veoma seu blizu povratka u Cvajtu, no danas su odigrali sjajan meč u Leverkuzenu i stigli do veoma bitne pobjede. Prvu šansu na meču imao je Nadiem Amiri kada je u sedmom minutu pucao glavom, ali je to otišlo pored gola.

Igrači Arminije oduzeli su loptu na svojoj polovini, izveli brz napad, Ricu Doan je prošao po desnoj strani i ubacio, a tamo se najbolje snašao Kristijan Gebauer i pogodio je za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena domaći igrači su imali dvije prilike i to Patrik Šik u 34. minut, ali je njegov šut glavom otišao pored gola. Drugu je imao Demaraj Grej kada je izašao jedan na jedan sa protivničkim golmanom, no Stefan Ortega je to sjajno odbranio.

Anderson Lukokui je fantastično izdržao duel u kontranapadu sa svojim čuvarom i nekako je pružio loptu do Masaje Okugave koji je veoma smireno reagovao u toj situaciji i u 57. minutu pogodio za 2:0.

Pokušavali su nakon toga domaći igrači stalno da dođu do gola i nade da osvoje makar bod. Musa Diabi je pokušao volejem u 63. minutu iz daljine, no to je otišlo pored gola.

Ipak uspjeli su postići jedan golu u 85. minutu i to poslije dosta kombinovanja u šesnaestercu, nakon što je lopta došla do Šika, a ovaj je uspio da smanji na 2:1. Sudija je provjerovao kasnije na snimku da li je bilo šta sumnjivo, ali je potvrdio gol domaćinu.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, te je završeno rezultatom 2:1 za Arminiju Bilefeld. U narednom kolu Bajer Leverkuzen gostuje Herti, a Arminija dočekuje Lajpcig.