Podjela bodova Eibara i Ueske (VIDEO)

Fudbaleri Eibara su na domaćem terenu remizirali sa ekipom Ueske rezultatom 1:1 u okviru 25. kola španske Pirmere.

Utakmica je počela veoma dobrom šansom domaćeg napadača Garsija Kike koji je u 14. minuti imao sjajan šut, ali je završio pored gola gostućuće ekipe. Igrači Eibara su dobro kontrolisali igru u prvom dijelu i ofanzivnim pristupom su pokušali doći do vođstva. Najbliži bio je u drugoj minuti sudijske nadonkade, vezni igrač Eibara Pedro Leon koji je pogodio prečku i na pauzu se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu domaći igrači su nastavili sa visokim tempom i kroz veći posjed lopte nastojali su ugroziti gol gostiju. Međutim, gosti su ti koji su došli prvi do prednosti na ovoj utakmici. U 81. minuti na asistenciju Pabla Mafea, sjajno se snašao u šesnaestercu domaćih napadač gostiju Sandro Ramirez i pogodio pod prečku za slavlje Ueske.

Samo dva minuta poslije ovog gola, domaći su uspjeli doći do izjednačenja. U 83. minuti nakon dobro izvedenog kornera, najbolji u skoku bio je Pape Diop i glavom pogodio u nebranjeni dio mreže.

Fudbaleri Eibara su mogli i do cijelog plijena u 85. minuti preko Kikea, ali golman gostiju Alvaro Fernandez je dobro odbranio ovaj šut.

Eibar u narednoj utakmici gostuje ekipi Kadiza, a Ueska na svom terenu dočekuje Seltu Vigo.