REUTERS/Valentyn Ogirenko

Danas je odigrano kompletno 37. kolo španske Primere, a mnoge stvari su sada poprilično jasnije nego što su bile juče.

Viljareal je danas došao do važne pobjede nad Seviljom, koja je “Žutoj podmornici” osigurala nastup u Konferencijskoj ligi naredne sezone. Do prvog pogotka na utakmici čekalo se do 34. minute, kada je Dani Pareho ubacio loptu iz kornera, a pred golom se najbolje snašao Karlos Baka i doveo svoj tim do vođstva. U drugoj minuti nastavka Kolumbijac je ponovo pogodio, a ovoga puta je sam uradio sve. Na kraju solo-prodora je predriblao i golmana, te poslao loptu u praznu mrežu.

U 53. utakmici Dijego Karlos je dobio isključujući žuti karton i time svoje saigrače ostavio u brojčanom deficitu. Domaći su to itekako znali iskoristiti, te su golom Žerara Morena s ruba šesnaesterca, kao i trećim pogotkom Bake na današnjoj utakmici postavili konačan rezultat utakmice na 4:0.

Ostali rezultati:

• Alaves – Granada 4:2 (Pere Pons 8′, Ruben Duarte 21′, Žoselu 66′, Lusi Rioha 72′; Horhe Molina 31′, Antonio Puertas 63′)
  • Betis – Ueska 1:0 (Borha Iglesijas 58′)
  • Kadiz – Elče 1:3 (Hoze Mari 15′; Pere Milja 58′, Diego Gonzales 64′, Fidel 88′)
  • Hetafe – Levante 2:1 (Karles Alenja 12′, Takefuša Kubo 84′; Gonzalo Melero 30′)
  • Real Sosijedad – Valjadolid 4:1 (Aleks Isak 6′, 16′, David Silva 28′, Adnan Janužaj 35′; Markos Andre 82′)
  • Valensija – Eibar 4:1 (Goncalo Gvedeš 3′, 49′, Karlos Soler 19′, 30′; Brajan Đil 38′)