Danas je odigrano šest utakmica 31. kola Primere. Pobjede su upisali Real Madrid, Sevilja, Osasuna i Alaves, dok su Elče i Valjadolid, te Atletik Bilbao i Betis remizirali.

Real Madrid je kao gost deklasirao Kadiz rezultatom 3:0. “Kraljevi” su do prednosti stigli nakon pola sata igre kada je u kaznenom prostoru pao Vinisijus Žunior, a gosti dobili jedanaesterac. Siguran sa bijele tačke je bio Karim Benzema.

Tri minute kasnije Real Madrid je uduplao prednost. Asistent je ovaj put bio Benzema, a egzekutor Alvaro Odriziola. Do kraja poluvremena sjajni Francuz je postigao novi pogodak i već tada osigurao pobjedu svom timu.

Real Madrid je u drugom poluvremenu smanjio tempo igre, te rutinski priveo utakmicu kraju i na kraju slavio rezultatom 3:0