Odigrane su još tri utakmice Primere. Real Sosijedad ubjedljivo je slavio protiv Hetafea (3:0), Betis je u gostima pobijedio Valensiju (2:0) i Elče i Ueska su remizirali bez golova.

Real Sosijedad je na domaćem terenu lako izašao na kraj sa Hetafeom. Poveli su domaći u 28. minuti pogotkom Mikela Ojarzabala sa bijele tačke i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povećao je Mikel Merino u 79. minuti, a fenomenalnim lob udarcem dvije minute kasnije konačnih 3:0 postavio je Portu.

Betis je u posljednjem terminu večeras slavio protiv Valensije na “Mestalji” rezultatom 2:0. Prvi gol na utakmici postigli su “Slijepi miševi”, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. Gosti su u prednost došli u 19. minuti golom Serhija Kanjalesa. Kristijan Teljo postavio je konačnih 2:0 u 74. minuti utakmice. Mogao je Betis i ubjedljivije da slavi na večerašnjem susretu, ali nisu imali koncentracije u završnici.