Fudbaleri Real Madrida i Viljareala remizirali su 0:0, Sevilja je sa 2:0 bila bolja od Espanjola, dok su Valensija i Atletik Bilbao odigrali 1:1 u sedmom kolu španske Primere.

Ekipa Karla Anćelotija ostvarila je drugi remi ove sezone, a prema šansama bliži pobjedi je bio tim Viljareala. Prvu šansu imao je Arnaut Dandžuma, no njegov šuta sa vrha šesnaesterca odbranio je Tibo Kurtoa u 13. minutu. Isti igrač je u 38. minutu pokušao s deset metara, ipak to je otišlo pored gola.

U drugom poluvremenu vrijedi izdvojiti šansu Edera Militaa u 51. minutu kada je nakon slobodnog udarca glavom šutirao pored stative i Paka Alkasera u 57. minutu, no sa pet metara je loše zakačio loptu i ona je otišla pored gola.

Valensija i Atletik Bilbao su odigrali 1:1 preko Inigo Martineza u 59. minutu. Problem za domaćina bio je drugi crveni karton Maksimilijana Gomeza u 82. minutu, ali je na veliku radost navijača “ŠimišaMarkos Andre dao gol u 95. minutu nakon asistencije Gonzala Guedeša.

Sevilja je novi trijumf u sezoni upisala protiv Espanjola, a povela je već u 13. minutu golom Jusufa en Nesirija. Raulu de Tomasu je s druge strane poništen gol u 25. minutu zbog ofsajda, a konačnih 2:0 postavio je Rafa Mir u 87. minutu. Inače Sevilja je igrala sa igračem manje od 65. minuta kada je Tomas Delejni dobio drugi žuti karton.