Official logo

U okviru sedmog kola Primere, Real Sosijedad je večeras savladao Uesku rezultatom 4:1. Alaves i Granada su odnijeli bodove u gostima protiv Valjadolida i Hetafea, a Viljareal i Kadiz su odigrali bez golova.

Trenutni lider na tabeli je poveo u 35. minutu iz jedanaesterca. Mikel Oirzabal je realizovao najstrožu kaznu. Klub iz San Sebastijana je nastavio napadati, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova.

Ueska je izjednačila na samom početku drugih 45 minuta, a strijelac je bio Rafael Mir Visente. Ipak, to je bilo sve što su gosti uradili do kraja utakmice. Real Sosijedad je postigao još tri gola. Oirzabal je drugim pogotkom ponovo doveo svoj tim u vođstvo u 54. minutu, a u listu strijelaca su se još upisali Portu u 68. i Aleksander Isak u 74. minutu.

Granada je kao gost savladala Hetafe i tako nastavila niz odličnih rezultata. “El Granja” je u ovom momentu treća na tabeli, što je za njih definitivno veliki uspjeh. Jedini gol na utakmici je postigao Anhel Montoro iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.