printscreen

Herta je rezultatom 3:0 danas savladala Frajburg i tako se uspjela pomjeriti sa dna Bundeslige.

Herta je u okviru 30. kola Bundeslige dočekala Frajburg s ciljem da ostvari pobjedu koja će je, protiv rezultatski neopterećenog protivnika, gurnuti ka sredini tabele. Od samog početka domaći su krenuli ofanzivno, a nije im dugo bilo potrebno da stvore prednost u ovom meču. Na odbijenu loptu u 13. minuti utakmice prvi je natrčao Kristof Pjatek i nakon prijema je iz drugog dodira pospremio u mrežu.

Berlinski tim se nije zadovoljio time, već je pritisak nakon gola postao još veći, te je ubrzo donio do povećanja vođstva. Osam minuta poslije vodećeg gola Nemanja Radonjić na sjajan je način iskoristio svoju brzinu, pa se potom i oslobodio svog čuvara na lijevoj strani, nakon čega je uslijedio centaršut koji je na najbolji mogući način iskoristio Peter Pekarik zakucavši loptu glavom u mrežu.

Utakmica je potom ušla u mirniji tok, bez puno prilika na obje strane protekao je preostali dio prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo s prednošću domaće ekipe od dva gola. Istu sliku stanja na terenu donio je i drugi dio utakmice. Ekipe nisu preuzimale previše rizike, a monotoniju je najljepšim potezom utakmice razbio Radonjić pet minuta prije kraja. Srpski reprezentativac preuzeo je loptu na svojoj polovini, da bi potom pretrčao cijelu protivničku polovinu, jednim driblingom se oslobodio dvojice igrača i mirno pogodio protivnički gol.

Današnja tri boda donijela su berlinskom timu skok od četiri mjesta na tabeli Bundeslige koji ih je postavio na 14. poziciju, dok je Frajburg zadržao deveto mjesto.