Raspucani Obamejang vodio Arsenal kroz demoliranje Lidsa

U 24. kolu engleske Premijer lige, na “Emirejtsima” snage su odmjerili Arsenal i Lids. Domaći su danas bili odlični i zasluženo slavili sa 4:2.

Već u 17. minutu Pjer-Emerik Obamejang je napravio sjajan solo prodor i tukao prema golu “Bijelih“. Iljan Melje nije uspio odbraniti udarac kapitena “Tobdžija“, a lopta je ušla u donji lijevi ugao. Rezultat je tada bio 1:0 za Arsenal.

Igrao se 26. minut, a Džek Herison je primio preciznu loptu u šestnaestercu, te je imao vremena i da uputi obećavajući udarac prema lijevoj stativi. Međutim, Bern Leno je predvidio njegovu namjeru i sa dobrom odbranom spriječio taj pokušaj.

Igrač Lidsa, Liam Kuper u 34. minutu bio je nesmotren, te je sapleo protivnika i Stjuart Atvel je signalizirao faul i penal. Međutim, snimak je pregledan od strane sudija u VAR sobi i kazneni udarac za domaće se poništio.

Međutim, u 41. minutu domaći su dobili najtrožu kaznu. Odlični Obamejang je mirno realizovao penal. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan. Bilo je 2:0 za Arsenal.

To nije bilo sve od “Tobdžija” u prvom dijelu ovog susreta. Domaći su povećali svoju prednost, kada je Hektor Beljarin ugurao loptu u mrežu. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, 3:0 za Arsenal.

Već u 47. minutu domaći su postigli još jedan, danas četvrti pogodak. Emil Smit Rou je poslao sjajnu dugu loptu koju je pratio Obamejang i zabio glavom u praznu mrežu. Rezultat je 4:0 za Arsenal.

Tračak nade za goste desio se u 59. minutu Paskal Struik je nadskočio odbranu domaćih kako bi ispratio udarac iz kornera. Odlično je zabio glavom u lijevu stranu gola. Golman nije imao šanse reagovati. Rezultat je smanjen na 4:1.

Nova nada za “Bijele” se dogodila u 69. minitu, kada je Tajler Roberts ima dobar pregled igre i poslao loptu koju je pokupio Helder Košta. On je unutar kaznenog prostora domaćih pokazao sjajnu pribranost i pospremio loptu u mrežu “Tobdžija“. Rezultat je tada bio 4:2.

Do kraja meča, Sedrik Soareš je bio u dobroj poziciji i tukao je sa distance. Pucao je u desne rašlje, ali je Melje bio spreman i lagano to odbranio. Do kraja meča, ostalo je 4:2 za Arsenal.

Arsenal u idućem kolu igra derbi protiv Mančester sitija, a Lids će nastupati protiv Vulverhemptona.