Real Madrid minimalnom pobjedom savladao Atletik Bilbao, Barselona u finišu izgubila od Selte i ispala iz trke za titulu (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Atletik Bilbaa na gostujućem terenu sa 1:0, dok je Barselona na Nou Kmapu izgubila od Selte 2:1 u okviru 37. kola španske Primere.

Real Madrid savladao je ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 1:0 na gostujućem terenu. Najzanimljiviji detalj u prvom poluvremenu desio se u 29. minuti kada je Morsiljo igrao rukom u svom šesnaestercu, ali nakon provjere sa VAR sobom gostima ipak nije dodijeljen penal.

Gol odluke viđen je u 68. minuti utakmice kada je Kazemiro servirao loptu kao na tacni Naču koji je iz blizine zabio za vođstvo Real Madrida na ovom meču.

Na kraju domaći su ostali i sa igračem manje kada je u 89. minuti direktan crveni karton zaradio Raul Garsija.

Narednu utakmicu Atletik Bilbao igra u gostima protiv Elčea, a Real Madrid dočekuje Viljareal.

RTXB8WWJ

Barselona je iznenađujuće na domaćem terenu izgubila od Selte sa 2:1. Utakmicu su bolje otvorili domaći i golom Lionela Mesija u 28. minuti došli do prednosti. Deset minuta kasnije na asistenciju Iaga Aspasa, Santi Mina je šutirao sa distance i pogodio za izjednačenje.

U 83. minuti Klemon Lengle dobija drugi žuti karton i Barselona je morala u završnim minutama sa igračem manje. To su iskoristili gosti koji su drugim golom na ovoj utakmici Mine koji se sjajno snašao nakon odbijanca došli u prednost i do pobjede na ovom meču.

Nakon ovog poraza Barselona je ispala iz trke za titulu.

Narednu utakmicu Barselona igra protiv Eibara, a Selta dočekuje Betis.