Real Madrid sa dva gola u prvom poluvremenu srušio Valensiju (VIDEO)

Real Madrid je na svom terenu pobijedio Valensiju u okviru 23. kola Primera lige rezultatom 2:0.

Prvi gostima je zaprijetio Kazemiro u devetoj minuti, ali je njegov pokušaj lagano odbranio Haume Domenek. Golman Valensije ipak nije mogao bolje reagovati tri minute kasnije kada je Karim Benzema dovoljno preciznim i snažnim udarcem pogodio “metu” i doveo “Kraljeve” u prednost.

I pored gola Real je nastavio da napada u želji da dođu i do drugog. Nije to uspio uraditi Benzema u 30. minuti, ali jeste u 42-oj Toni Kros na povratnu loptu Luke Modrića i još jedan dobar udarac sa ivice šesnaesterca. Madriđani su tim golom već na poluvremenu imali “lagodnih” 2:0.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Valensiju u 53. minuti. Maksimilijano Gomez je šutirao, ali se istakao Tibo Kurtoa na golu Real Madrida.

Nakon sat vremena igre Ferlan Mendi je postigao treći gol za Real Madrid. Domaći su već proslavili pogodak, ali je nakon intervencije VAR sobe on poništen zbog nedozovljene pozicije koja je prethodila.

Prijetio je Real još nekoliko puta do kraja, Mendi je bio najbliži pogotku u 78. minuti, međutim Domenek se ispriječio i rezultat je ostao 2:0 za Madriđane.

Real Madrid u sljedećem kolu gostuje Valjadolidu, dok će Valensija dočekati Seltu Vigo.