Real Madrid ubjedljivom pobjedom nad Granadom nastavio šampionsku trku (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida savladali su na gostovanju ekipu Granade sa 4:1 u okviru 36. španske Primere.

Real Madrid je i dalje u trci sa gradskim rivalom za šampionsku titulu, ipak ekipa Zinedina Zidana je od početka pristupila ozbiljno ovom duelu. Prvu priliku stvorio je Karim Benzema u 14. minutu, no njegov šuta sa desetak metara odbranio je golman domaćih.

Tri minuta kasnije Miguel Gutierez je prebacio odbranu Granade i proigrao Luku Modrića, a ovaj je prošao po lijevoj strani i postigao gol za 1:0.

Narednu šansu za Madriđane imao je Marvin u 27. minutu, ipak taj pokušaj sa vrha šesnaesterca je otišao pored gola. Par minuta kasnije je i Benzema okušao svoj šut, ali je izblokiran.

Rodrigo je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena uzeo loptu na centru i protrčao po desnoj strani, a pošto je ispred sebe imao samo jednog čuvara, lako ga je prošao i udvostručio je prednost na 2:0.

Drugo poluvrijeme je počelo u nešto mirnijem ritmu, a prvi je zaprijetio Žunior Vinisijus, no taj šut sa 15 metara u 58. minutu je odbranio golman domaćih. Već u sljedećem napadu na drugoj strani je zaprijetio Havijer Luis Suarez, ipak golman Real Madrida je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Da bude malo zanimljivije pobrinuo se Horhe Molina u 71. minutu kada je Granada izvela brz napad, Tibo Kurtoa je odbranio šut jednog od protivničkih igrača, a Molina je naletio na loptu i postigao gol za 2:1.

Da ipak ne bi bilo nikakve dileme oko pobjednika pobrinuli su se gosti za pet minuta. Eden Azar je ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je naletio Alvaro Odriozola i zakucao je u mrežu za 3:1.

Već u sljedećem napadu golman Granade je izletio na oko 30 metara, izgubio loptu, a Benzema je odmah šutirao i pogodio za konačnih 4:1.

U narednom kolu Real Madrid gostuje Atletik Bilbau, a Granada gostuje Alavesu.