U 19. kolu španske Primere “Kraljevski klub” ugostio je Atletik Bilbao koji je pružio fantastičan otpor, ali na kraju su Baskijci ipak poraženi rezultatom 3:1.

Kada je u pitanju obračun Baskijaca i madridskog Reala na samom početku utakmice glavni sudija ovog meča Hesus Hil Mancano pokazao je Raul Garsiji dva žuta kartona u rasponu od samo pet minuta, pa je vezni fudbaler moram put svlačionice nakon svega trinaest minuta provedenih na terenu.

Bunker gostiju trudio se “zakrpiti” sve rupe u odbrani izazvane igračem manje, ali njemački reprezentativac Toni Kros fantastičnim golom u uvodnom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena doveo je Madriđane u vođstvo. Povratnu loptu prizemnim pasom poslao je Vinicijus, a Nijemac je “bubamaru” neodbranjivo smjestio u donji lijevi ugao gostujućeg gola.

Izabranici Zinedina Zidana na petnaestominutni odmor otišli su sa igračem i golom viška, a niko nije mogao naslutiti šta ih čeka na početku drugog poluvremena.

Samo sedam minuta prošlo je u nastavku igre kada je Ander Kapa šokirao fudbalere Real Madrida, te fantastičnu akciju koju je krunisao golom izjednačio rezultat na 1:1.

Kako je vrijeme odmicalo umor je bio evidentan otežavajući faktor za gostujući sastav, ali sa obzirom na činjenicu da su imali bod u svojim rukama, prepustili su posjed lopte fudbalerima iz Madrida čekajući svoju šansu iz kontranapada.

Takva taktika nije urodila plodom, jer je francuski golgeter Karim Benzema neumoljivom reakcijom nakon brzog izvođenja kornera u 74. minut glavom smjestio loptu u mrežu za novo vođstvo, dok je Toni Kros ovaj put bio u ulozi asistenta.

To je ujedno bio i prelomni trenutak ovog meča, jer su fudbaleri madridskog Reala od tog momenta sa mnogo više samopouzdanja i sigurnosti držali loptu u svojim nogom, imajući na umu da je vođstvo na njihovoj strani.

Do kraja utakmice posjed lopte kao i broj dodavanja između igrača “Kraljevskog kluba” neometano se povećavao, a tačku na “i” svojim drugom golom stavio je Benzema u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:1.

U narednom kolu madridski tim gostovaće u Baskiji, ali ovaj put Ejbaru, dok će Atletik Bilbao odmjeriti snage protiv Ueske na domaćem “San Mames” stadionu.